filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Emmy
1959
http://www.emmys.tv
Amerykańska Akademia Telewizyjna
Emmy
Najlepszy serial komediowy
wygrane
The Jack Benny Program
(1950)
nominacje
Father Knows Best
(1954)
Make Room for Daddy
(1953)
The Bob Cummings Show
(1955)
The Phil Silvers Show
(1955)
The Red Skelton Show
(1951)
Najlepsza aktorka występująca regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Loretta Young]
Loretta Young
Letter to Loretta
(1953)
nominacje
June Lockhart
Lassie
(1954)
Najlepszy aktor występujący regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Raymond Burr]
Raymond Burr
jako Perry Mason w serialu
Perry Mason
(1957)
nominacje
Efrem Zimbalist Jr.
77 Sunset Strip
(1958)
James Arness
Gunsmoke
(1955)
Richard Boone
Have Gun - Will Travel
(1957)
James Garner
Maverick
(1957)
Craig Stevens
Peter Gunn
(1958)
Najlepsza aktorka występująca regularnie w serialu komediowym
wygrane
[Jane Wyatt]
Jane Wyatt
jako Margaret Anderson w serialu
Father Knows Best
(1954)
nominacje
Spring Byington
December Bride
(1954)
Ida Lupino
Mr. Adams and Eve
(1957)
Ann Sothern
The Ann Sothern Show
(1958)
Donna Reed
The Donna Reed Show
(1958)
Gracie Allen
The George Burns and Gracie Allen Show
(1950)
Najlepszy aktor występujący regularnie w serialu komediowym
wygrane
[Jack Benny]
Jack Benny
The Jack Benny Program
(1950)
nominacje
Robert Young
Father Knows Best
(1954)
Danny Thomas
Make Room for Daddy
(1953)
Robert Cummings
The Bob Cummings Show
(1955)
Phil Silvers
The Phil Silvers Show
(1955)
Walter Brennan
The Real McCoys
(1957)
Najlepsza aktorka drugoplanowa występująca regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Barbara Hale]
Barbara Hale
jako Della Street w serialu
Perry Mason
(1957)
nominacje
Amanda Blake
Gunsmoke
(1955)
Lola Albright
Peter Gunn
(1958)
Hope Emerson
Peter Gunn
(1958)
Najlepsza aktorka drugoplanowa występująca regularnie w serialu komediowym
wygrane
[Ann B. Davis]
Ann B. Davis
jako Charmaine 'Schultzy' Schultz w serialu
The Bob Cummings Show
(1955)
nominacje
Harry Morgan
December Bride
(1954)
Verna Felton
December Bride
(1954)
Elinor Donahue
Father Knows Best
(1954)
Rosemary DeCamp
The Bob Cummings Show
(1955)
Zasu Pitts
The Gale Storm Show
(1956)
Kathleen Nolan
The Real McCoys
(1957)
Najlepsza choreografia
wygrane
An Evening with Fred Astaire
(1958)
nagrodzony Hermes Pan
Najlepsza praca kamery - na żywo
wygrane
An Evening with Fred Astaire
(1958)
nominacje
The DuPont Show of the Month
(1957)
za odcinek "The Bridge of San Luis Rey"
Najlepsza reżyseria pojedynczego odcinka musicalu lub programu rewiowego
wygrane
An Evening with Fred Astaire
(1958)
Bud Yorkin
Najlepsza reżyseria pojedynczego odcinka serialu dramatycznego - godzinnego lub dłuższego
wygrane
Little Moon of Alban
(1957)
George Schaefer
za odcinek "Little Moon of Alban"
nominacje
Playhouse 90
(1956)
John Frankenheimer
za odcinek "A Town Has Turned to Dust"
Playhouse 90
(1956)
George Roy Hill
za odcinek "Child of Our Time"
Najlepsza reżyseria pojedynczego odcinka serialu dramatycznego - poniżej godziny
wygrane
Alcoa Theatre
(1957)
Jack Smight
za odcinek "Eddie"
nominacje
Alfred Hitchcock Przedstawia
(1955)
Alfred Hitchcock
za odcinek "Lamb to the Slaughter"
General Electric Theater
(1953)
Herschel Daugherty
za odcinek "One is a Wanderer"
General Electric Theater
(1953)
James Neilson
za odcinek "Kid at the Stick"
Peter Gunn
(1958)
Blake Edwards
za odcinek "The Kill"
Najlepsza reżyseria pojedynczego odcinka serialu komediowego
wygrane
Father Knows Best
(1954)
Peter Tewksbury
za odcinek "Medal for Margaret"
nominacje
Make Room for Daddy
(1953)
Sheldon Leonard
za odcinek "Pardon My Accent"
Mr. Adams and Eve
(1957)
Richard Kinon
za odcinek "The Interview"
The Jack Benny Program
(1950)
Seymour Berns
za odcinek z Garym Cooper'em
The Real McCoys
(1957)
Hy Averback
za odcinek "Kate's Career"
Najlepsza scenografia w programie na żywo
wygrane
An Evening with Fred Astaire
(1958)
Edward Stephenson
Najlepszy aktor drugoplanowy występujący regularnie w serialu dramatycznym
wygrane
[Dennis Weaver]
Dennis Weaver
jako Deputowany Chester Goode w serialu
Gunsmoke
(1955)
nominacje
William Hopper
Perry Mason
(1957)
Herschel Bernardi
Peter Gunn
(1958)
Johnny Crawford
The Rifleman
(1958)
Najlepszy aktor drugoplanowy występujący regularnie w serialu komediowym
nominacje
Billy Gray
Father Knows Best
(1954)
Paul Ford
The Phil Silvers Show
(1955)
Maurice Gosfield
The Phil Silvers Show
(1955)
Richard Crenna
The Real McCoys
(1957)
Najlepszy montaż filmu telewizyjnego
nominacje
Schlitz Playhouse of Stars
(1951)
Danny B. Landres
za odcinek "Long Distance"
Najlepszy pojedynczy program roku
nominacje
An Evening with Fred Astaire
(1958)
Little Moon of Alban
(1957)
Playhouse 90
(1956)
za odcinek "Child of Our Time"
Playhouse 90
(1956)
za odcinek "The Old Man"
Najlepszy pojedynczy występ aktora
nominacje
Mickey Rooney
Alcoa Theatre
(1957)
za rolę Eddiego w odcinku "Eddie"
Christopher Plummer
Little Moon of Alban
(1957)
za rolę Kennetha Boyda
Robert Crawford Jr.
Playhouse 90
(1956)
za rolę Tanguy'a w odcinku "Child of Our Time"
Paul Muni
Playhouse 90
(1956)
za rolę Sama Arlena w odcinku "Last Clear Chance"
Rod Steiger
Playhouse 90
(1956)
za rolę Harvey'a Dentona w odcinku "A Town Has Turned to Dust"
Najlepszy pojedynczy występ aktorki
wygrane
[Julie Harris]
Julie Harris
jako Brigid Mary w filmie
Little Moon of Alban
(1957)
za odcinek "Little Moon of Alban"
nominacje
Piper Laurie
Playhouse 90
(1956)
za rolę Kristen Clay w odcinku "Days of Wine and Roses"
Geraldine Page
Playhouse 90
(1956)
za rolę "młodej kobiety" w odcinku "The Old Man"
Judith Anderson
The DuPont Show of the Month
(1957)
za rolę Markizy de Montemayor w odcinku "The Bridge of San Luis Rey"
Helen Hayes
The United States Steel Hour
(1953)
za rolę Matki Seraphim w odcinku "One Red Rose for Christmas"
Najlepszy program lub serial służby publicznej
nominacje
The Twentieth Century
(1957)
Najlepszy scenariusz pojedynczego odcinka musicalu lub programu rewiowego
wygrane
An Evening with Fred Astaire
(1958)
Herbert Baker
,
Bud Yorkin
Najlepszy scenariusz pojedynczego odcinka programu dramatycznego - godzinnego lub dłuższego
wygrane
Little Moon of Alban
(1957)
James Costigan
za odcinek "Little Moon of Alban"
nominacje
Playhouse 90
(1956)
Horton Foote
za odcinek "The Old Man"
Playhouse 90
(1956)
J.P. Miller
za odcinek "Days Of Wine And Roses"
Playhouse 90
(1956)
Irving Gaynor Neiman
za odcinek "Child of Our Time"
Playhouse 90
(1956)
Rod Serling
za odcinek "A Town Has Turned To Dust"
Najlepszy scenariusz pojedynczego odcinka serialu dramatycznego - poniżej godziny
nominacje
Peter Gunn
(1958)
Blake Edwards
za odcinek "The Kill"
Najlepszy scenariusz pojedynczego odcinka serialu komediowego
wygrane
The Jack Benny Program
(1950)
Sam Perrin
,
Hal Goldman
,
George Balzer
,
Al Gordon
za odcinek z Ernie Kovaks
nominacje
Father Knows Best
(1954)
Roswell Rogers
za odcinek "Medal for Margaret"
Najlepszy serial dramatyczny - godzinny lub dłuższy
wygrane
Playhouse 90
(1956)
nominacje
The DuPont Show of the Month
(1957)
za odcinek "The Hasty Heart"
The DuPont Show of the Month
(1957)
za odcinek "The Bridge of San Luis Rey"
The DuPont Show of the Month
(1957)
za odcinek "Hamlet"
Najlepszy serial dramatyczny - poniżej godziny
wygrane
Alcoa Theatre
(1957)
nominacje
Alfred Hitchcock Przedstawia
(1955)
General Electric Theater
(1953)
Letter to Loretta
(1953)
Naked City
(1958)
Peter Gunn
(1958)
Najlepszy serial westernowy
wygrane
Maverick
(1957)
nominacje
Gunsmoke
(1955)
Have Gun - Will Travel
(1957)
The Rifleman
(1958)
Wagon Train
(1957)
Najlepszy specjalny program muzyczny lub rewiowy - godzinny lub dłuższy
wygrane
An Evening with Fred Astaire
(1958)
Najlepszy wkład musicalowy do programu telewizyjnego
nominacje
Johnny Belinda
(1958)
Bernard Green
Peter Gunn
(1958)
Henry Mancini
Wyróżnieni w roku 1959
An Evening with Fred Astaire
(
6/7
)
Little Moon of Alban
(
3/5
)
The Jack Benny Program
(
3/4
)
Father Knows Best
(
2/7
)
Perry Mason
(
2/3
)
Alcoa Theatre
(
2/3
)
Playhouse 90
(
1/14
)
Gunsmoke
(
1/4
)
The Bob Cummings Show
(
1/4
)
Maverick
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.