PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=317102}

Dom niespokojnej starości

Marple: By the Pricking of My Thumbs
7,4 2 025
ocen
7,4 10 1 2025
Dom niespokojnej starości
powrót do forum filmu Dom niespokojnej starości

majstersztyk gatunku, poprostu rewelacja, dziwię się, że tak mało osób oglądało ten film - wnioskuję po ilości ocen
nie pozostaje nic innego, jak polecić znajomym

ocenił(a) film na 7
boczkowska

no niektó1rzy oglądali ten film już dawno temu...to jest remake

ocenił(a) film na 4
LaraNotsil

nie wiem, czy to dlatego, że spodziewałem się czegoś zbliżonego fabularnie do książki, ale dla mnie ten film (adaptacja?) to kompletna katastrofa. Straszny, zupełnie niezrozumiała i zagmatwana końcówka, niedokończone wątki... 4/10

hubert_wentland

Moim zdaniem książka jest świetna ( w oryginale: "Dom nad kanałem"), a film jest nieporozumieniem... Nie rozumiem np. tego, po co na siłę "wzbogacać" fabułę panną Marple?

Flowerbird

Też uważam że dodanie panny Marple jest nieporozumieniem. Tommy i Tuppence w zupełności by wystarczyli, skoro w kryminałach Christie dobrze sprawdzili się jako główni bohaterowie, w filmowej adaptacji też nie potrzebowali wsparcia.

LaraNotsil

O jakiej wersji piszesz? Bo nie znam, a chciałabym zobaczyć.

ocenił(a) film na 7
renax33

http://www.filmweb.pl/film/Panna+Marple-1987-138251

LaraNotsil

Ale Joan Hickson wystąpiła w 12 adaptacjach (ale) książek z Panną Marple. Ale widziałam na youtube jakieś filmy pt. Tommy &Tuppence i myslałam, że mają ""Dom nad Kanałem"?

ocenił(a) film na 7
renax33

Powiem tak. Ja widziałam ten film. Naqwet go nie oceniłam, bo za dużo z niego nie pamiętam:D Dlatego to podesłałam. Opis tego "nowego" był mi znany dlatego napisałam o remaku:D Może się mylę... ale to było 200 lat temu:D

LaraNotsil

Ja na przeczytanie i obejrzenie ACh przeznaczyłam pół roku. Już kończę oglądać i przeczytałam. Panny Marple oglądam na przemian: najpierw wersja ekskluzywna z Jaoan Hickson, a potem podziwianie sukienek w nowym serialu. Zgadzam się z tym, że wersja BBC to majstersztyk.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones