PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121828}
6,7 18 019
ocen
6,7 10 1 18019
6,7 7
ocen krytyków
Syriana
powrót do forum filmu Syriana

Nie rozumiem za co George Clooney dostał Oscara za rolę Bob Barnes w tym filmie. I od razu zaznaczę że nie jestem jego przeciwnikiem, co więcej jak dla mnie jest to dobry aktor, ale puki co nie miał jeszcze roli godnej Oscara.

Rola w Syrianie nie była aż tak wymagająca, co z tego że musiał przytyć 15kg, co z tego że miał sceny tortur (które zagrał nieźle w moim mniemaniu), lecz rola staczającego się agenta CIA w wykonaniu Georga Clooneya, nie wzbudzała emocji o intensywnej skali, była ciekawa, ale nie na tyle by zachowała się w pamięci, była przejmująca, ale tylko krótkofalowo. Jedynie ostatnia scena z udziałem Clooneya jest bliska ekscytacji, ale to nie zasługa aktora, a dobrego scenariusza.

Reasumując George Clooney jeśli dalej by grał tak dobrze jak gra i nie stworzyłby lepszej postaci niż do tej pory za 20 lat powinien dostać Oscara za całokształt twórczości, puki co dla nagrody za występ w tym filmie mówię stanowcze NIE.

PS A jakie są wasze odczucia?

ocenił(a) film na 10
klimat_1991

Całkowicie się nie zgadzam :)
Postać Clooney'a nie była sztampowa i prosta. Nie wystarczyło ładnie powiedzieć swoich dialogów, przejechać się samochodem i kilka razy wystrzelić z pistoletu. Moim zdaniem Clooney mistrzowsko zagrał psychikę tego człowieka, cała jego postać to to co się dzieje w jego głowie, to jego uczucia, emocje i dylematy. W końcu to zmiana znakomitego agenta posłusznie wykonującego swe rozkazy bez zastanawiania się nad ich sensem w człowieka, który zauważa, że nie do końca stoi po "dobrej stronie mocy". Jak dla mnie to obok Michaela Claytona najlepsza rola Clooney'a.

klimat_1991

O jejku, zasłużenie czy nie odwieczny dylemat. Oscary to w 99,9% amerykańskie nagrody dla amerykańskich aktorów i amerykańskich filmów i filmowców według amerykańskich upodobań i nie ma większego znaczenia opinia inna niż amerykańska. W usa nigdy nie byłeś, czy co?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones