PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=121828}
6,7 18 022
oceny
6,7 10 1 18022
6,7 7
ocen krytyków
Syriana
powrót do forum filmu Syriana

Wg mnie to przede wszystkim film dla ludzi szukających prawdy. Jest dzielo które naocznie pokazuje, że oficjalna wykładnia tego co się dzieje podawana przez media jest typowym robieniem wody z mózgu ciemnej publice. A cała tzw. "wojna z terroryzmem" jest gaszeniem pożaru, który się samemu spowodowało i do który gasi się... polewając go benzyną!!! Jak dla mnie to drugi po filmie "Insider" M. Mann'a obraza, który nie angażując się bezpośrednio w politykę, pokazuje że są potężne grupy interesów, które nie cofną się przed niczym w drodze do utrzymania własnej hegemonii. Ponadto świetna muzyka (polecam soundtrack).

pawsieradz

Według mnie pojęcie prawdy jest względne...
Świat wielkich interesów, w dodatku amerykańskich, jest strasznie zagmatwany i może się na pierwszy rzut oka zdawać niespójny. Dziwne teorie spiskowe, brudne interesy i rządza władzy negatywnie wpływają na ludzi, tu na samym dole. Przykładem niech będzie podejście arabów do kraju za wielką wodą...
Trzymam się z dala, wystarczy, że obserwując wybryki na naszym podwórku mało nerw nie zjadłem...
Dziękuję, postoję... ;-)

ps.: Co nie znaczy, że film jest do bani. Wręcz przeciwnie. Szkoda, że nic podobnego nie powstało, co traktowałoby o naszych "gwiazdach" polityki.

pawsieradz

To jest wizja świata ala Piotr Ikonowicz w sensie krytyki USA i jej polityki na Bliskim Wschodzie nie można abstrachować od tego co się krytykuje. Każdy rząd wspiera swoje firmy a sektor naftowy i gazowy nawet w Norwegii jest pod okiem służb specjalnych i tak jest dokładnie w każdym kraju. Mamy tu zbyt wiele wątków razem a ich połączenie jest karkaturalne. Możemy krytykować USA i wiele innych krajów za przymykanie oka wobec łamania praw człowieka w krajach gdzie robi się interesy ale w interesie koncernów naftowych jest zachowanie stabilności nawet jeśli to oznacza zasadę lepsza brutalna władza niż chaos. Jak na film oparty na faktach za mało tu faktów choćby mniejsce akcji i jakieś tło polityczne jest tu ale Dynastia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones